Management Assistant.

ODU România Manufacturing, o importantă firmă cu capital străin, din industria electrică și electrotehnică din România, furnizor de conectică de cea mai înaltă calitate pe piața tehnologiei medicale, a telefoniei mobile și telecomunicațiilor, electronică și automatic industrială, industrie auto, tehnologie de măsurare și testare. În afara centrului principal din Germania, ODU are filiale în întreaga lume (USA, Marea Britanie, Franta, Suedia, China), iar în România a fost înființată în anul 2006.

Suntem în căutarea unui candidat pentru poziția de Management Assistant

Această poziție este disponibilă în SIBIU.

Descrierea postului:

  • Preluarea și redirecționarea apelurilor telefonice;
  • Primirea vizitatorilor și anunțarea persoanelor de contact din societate;
  • Asigurarea protocolului în cadrul întâlnirilor, în conformitate cu cerințele zilnice;
  • Preluarea, înregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, îndosariere și arhivarea corespondenței și a mesajelor primite din partea partenerilor, clienților și a celorlalți angajați;
  • Asigurarea transmiterii documentelor prin poștă, fax, e-mail;
  • Actualizarea bazei de date;
  • Asigurarea de logistică pentru călătorii (rezervări hotel, transport, etc);
  • Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei;
  • Procurarea de rechizite, consumabile de birou și alte materiale necesare funcționării biroului;
  • Convocarea participanțiilor la ședințele firmei;
  • Participarea la ședințele de lucru și redactearea minutei întâlnirilor;
  • Participarea la organizarea evenimentelor din cadrul firmei;
  • Realizarea de rapoarte destinate uzului intern sau extern.

Cerințe:

  • Absolvent de studii superioare (economice/tehnice)
  • Experiența New Entry - Junior constituie avantaj;
  • Cunoștințe bune de operare PC (pachetul Office – Excel);
  • Cunoștințe de limba engleză avansat, limba germană constituie avantaj;
  • Seriozitate, responsabilitate, spirit de echipă, abilitatea de a lucra sub presiune, atitudine pozitivă şi proactivă, orientat către obţinerea rezultatelor

Beneficii:

  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Sistem de compensare a ideilor de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu plăcut, cu un colectiv tânăr şi ambiţios ;
  • Pachet de beneficii nonfinanciare (reduceri/gratuități la servicii medicale, sală de sport).

Dacă ești interesat și vrei să faci parte din echipa de success ODU România Manufacturing, așteptăm

CV –ul şi scrisoarea de intenţie la adresa : recrutare@odu-romania.ro .

Pentru informații suplimentare: 0751.145.410.